Ile obecnie osób pracuje w Urzędzie Miasta? Ile ich było na początku roku? Ile osób zatrudniono i na jakich stanowiskach, w jakich wydziałach? Z jakich powodów zwiększyliście zatrudnienie? Czy będziecie w najbliższym czasie jeszcze kogoś zatrudniać? Na jakie stanowiska? Ile osób? Ile rocznie kosztuje utrzymanie Urzędu Miasta (płace, samochody służbowe, utrzymanie budynku: sprzątanie, media- prąd, telefony). Prosimy o podanie danych z tego roku i poprzednich dwóch lat.
Miasto Świnoujście jest miastem na prawach powiatu, a więc począwszy od Prezydenta, który pełni jednocześnie obowiązki Starosty, każdy urzędnik wykonuje zadania swojego odpowiednika w starostwie powiatowym, nie pobierając z tego tytułu żadnych dodatków. Ma to też swoje dobre strony, ponieważ przykładowo w Kołobrzegu funkcjonują: Urząd Miasta Kołobrzeg z Prezydentem Miasta, Starostwo Kołobrzeskie ze Starostą i gmina Kołobrzeg, na czele której stoi Wójt, a więc załatwienie wielu spraw formalnych u nas jest o wiele prostsze.
Obecnie w urzędzie pracują 234 osoby wykonujące zadania z zakresu administracji powiatowej i gminnej, a więc o pięć osób więcej niż na początku roku. Przyjęty został funkcjonariusz Straży Miejskiej, cztery osoby, które zajmują się realizacją i kontrolą przepisów wynikających z konieczności wprowadzenia tzw. uchwał "śmieciowych". O dwie osoby, w związku z koniecznością obsługi nowego targowiska przy ulicy Kołłątaja, wzrośnie wydział zajmujący się eksploatacją i zarządzaniem nieruchomościami.
Przy tak znaczącym wzroście inwestycji miejskich, zarówno inwestorów zewnętrznych, jak i miasta potrzebować będziemy także specjalistów w dziedzinie architektury i urbanistyki oraz inżyniera budownictwa.
Niestety, w tym ostatnim przypadku są trudności ze znalezieniem kandydatów.
Roczne utrzymanie Urzędu Miasta, biorąc pod uwagę wydatki bieżące i majątkowe, oscylujeje od dwóch lat na podobnym poziomie i w 2011 roku wyniosło około 13,4 miliona złotych, a w 2012 -13,7 miliona, co po uwzględnieniu podwyżek cen mediów, paliwa, materiałów biurowych nie jest tak znaczącą podwyżką.
Staramy się naprawdę oszczędzać. Przykładowo w 2012 roku na paliwo do samochodów wydano łącznie 21 339 złotych . Dla porównania w 2002 roku, przy dużo niższych niż obecnie cenach paliwa, koszty jego zakupu wyniosły 21 876 złotych.