Pierwszy Radisson Blu w Polsce powstanie w Świnoujściu
W Świnoujściu w ramach projektu Baltic Park Molo, należącego do Zdrojowej Invest, powstanie hotel Radisson Blu Resort. W tej sprawie umowę podpisali przedstawiciele inwestora i Carlson Rezidor Hotel Group, do której należy marka Radisson Blu. Będzie to pierwszy hotel z tym logo w Polsce. Obiekt będzie posiadał certyfikat LEED. – Obecnie jesteśmy w trakcie wyboru generalnego wykonawcy części hotelowej naszego projektu. Prace budowlane rozpoczną się jesienią. Jeśli chodzi o część apartamentową, to jest ona na etapie stanu surowego otwartego. Otwarcie zaplanowaliśmy na lato 2015 i informował podczas konferencji prasowej Szymon Wróblewski członek zarządu spółki.
Projekt Baltic Park Molo obejmuje cztery budynki, 150-metrową promenadę zwieńczoną molem oraz ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną. Osadzone na wspólnej podstawie dwa hotele 5-gwiazdkowe o zróżnicowanej wysokości 30 m i 47 m, mają szanse stać się ikoną Świnoujścia. W designerskich hotelach mieścić się będzie kilka restauracji, klub nocny, kręgielnia, Fitness Club z siłownią i salą do ricocheta, ścianka wspinaczkowa, luksusowa Strefa SPA & Wellness, Aquapark oraz jedno z największych w Polsce Centrum Kongresowe mogące pomieścić nawet do 1200 osób. Zlokalizowane po przeciwnej stronie osi widokowej dwa budynki z 61 apartamentami i 16 lokalami użytkowych sięgną 4 kondygnacji. W całym zespole znajdzie się niemal 600 pokoi i apartamentów z widokiem na morze, większość w systemie condo oraz około 2 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej. Wypoczynek w Baltic Park Molo to nie tylko dobroczynne działanie morskiego mikroklimatu, ale przede wszystkim szeroki wachlarz wyrafinowanych rozrywek.
Zespół hotelowy ma spełniać normy certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). W procesie nadawania certyfikatu są brane pod uwagę takie aspekty inwestycji, jak m.in.: efektywność energetyczna budynku i wykorzystywanych instalacji, przyjazne środowisku materiały wykończeniowe, wykorzystanie wody deszczowej w celu ograniczenia zużycia wody pitnej oraz preferencyjne parkingi dla samochodów niskoemisyjnych ze stanowiskami dla ładowania samochodów elektrycznych.