Zarządca dróg informuje

Uprzejmie informuję, iż w dniach:

-19 stycznia 2012 w godz. 10.00 - 12.00

-19 marca 2012 w godz. 10.00 - 12.00

-26 marca 2012 w godz. 10.00 - 12.00

-9 kwietnia 2012 w godz. 10.00 - 12.00

-16 kwietnia 2012 w godz. 10.00 - 12.00


w związku z montażem poszczególnych sekcji konstrukcji stalowych nowobudowanego Mostu Piastowskiego w ciągu ul. Mostowej obowiązywała będzie tymczasowa organizacja ruchu. Na czas prowadzenia prac budowlanych, istniejący most zostanie wyłączony z ruchu kołowego i pieszego.

W razie zagrożenia i prowadzenia akcji ratunkowej przez jednostki ratunkowe, dopuszcza się przy ręcznym sterowaniu ruchem przejazd pojazdów uprzywilejowanych. (tel. kontaktowy do Kierownika budowy Pana Edwarda Kurpiel 601-887-806)

Proszę o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego.

Za utrudnienia przepraszamy. 

   ***



Od dnia 4. stycznia 2012 do 30. maja 2012, w związku z przebudową centralnego układu komunikacyjnego, wyłączona z ruchu zostaje ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Rybaki do Placu Wolności.

Podczas prowadzenia prac na tym odcinku obowiązywał będzie zakaz ruchu z wyłączeniem dojazdu do posesji i zaopatrzenia. 

- Objazd od ul. Grunwaldzkiej do Placu Wolności ulicami: Steyera, Daszyńskiego, Wybrzeże Władysława IV, Placem Rybaka i Armii Krajowej. 

- Objazd od Placu Wolności do ul. Grunwaldzkiej ulicami: Plac Słowiański, Wybrzeże Władysława IV, Daszyńskiego i Steyera.

- Objazd od ul. Armii Krajowej do ul. Grunwaldzkiej ulicami: Plac Rybaka, Wybrzeże Władysława IV, Daszyńskiego i Steyera.

Zmiana drogi z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Steyera, pierwszeństwo dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Steyera. Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Wybrzeże Władysława IV na odcinku od Placu Rybaka do ul. Daszyńskiego oraz odwrócenie kierunku parkowania na zatoce postojowej przy ul. Wybrzeże Władysława IV na odcinku od Placu Słowiańskiego do ul. Marynarzy.

- Objazd od ul. Grunwaldzkiej do ul. Konstytucji 3-go Maja ulicami: Wilków Morskich, Staszica, Rybaki i Kościuszki 

Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego oraz zakazu zatrzymywania pojazdów na ul. Kościuszki na odcinku od ul. Rybaki do ul. Konstytucji 3-go Maja, 

- Objazd od ul. Armii Krajowej do ul. Konstytucji 3-go Maja ulicami: Plac Wolności, Piłsudskiego, Piastowska i Dąbrowskiego.

- Objazd od ul. Konstytucji 3-go Maja do ul. Grunwaldzkiej ulicami: Kościuszki, Wilków Morskich lub Rybaki.

Odwrócenie kierunku ruchu na ul. Rybaki na odcinku od Staszica do ul. Grunwaldzkiej.

Dojazd do ul. Marynarzy od strony ul. Wybrzeże Władysława IV. Ul. Marynarzy drogą dwukierunkowa, bez przejazdu.

 Proszę o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

***
UCHWAŁA NR VII/49/2011 
RADY MIASTA ŚWINOUJŚCIE
z dnia 31 marca 2011 r.
w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg.
Na podstawie art. 40 ust. 8 i 9 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych 
(j.t. z 2007 r. Dz. U. Nr 19, poz. 115, zm. Nr 23, poz. 136, Nr 192, poz. 1381, z 2008r. Nr 54, poz. 326, Nr 218, poz. 1391, Nr 227, poz. 1505, z 2009r. Nr 19, poz. 100 i 101, Nr 86, poz. 720 oraz Nr 168 poz. 1323) Rada Miasta Świnoujście uchwala, co następuje:
§  1. Na drogach publicznych, położonych w granicach administracyjnych Miasta Świnoujście ustala się stawki opłat za zajęcie pasa drogowego spowodowane:
1) prowadzeniem robót w pasie drogowym,
2) umieszczaniem w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego,
3) umieszczaniem w pasie drogowym obiektów budowlanych i tymczasowych obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam,
4) zajęciem pasa drogowego na prawach wyłączności w celach innych niż wymienione w pkt 1-3.
§  2. Za zajęcie 1 m2 powierzchni pasa drogowego w celu, o którym mowa w § 1 pkt 1, ustala się następujące stawki opłat za każdy dzień zajęcia:
1) drogi krajowej:
a) przy zajęciu jezdni do 50% szerokości 5,00 zł
b) przy zajęciu jezdni powyżej 50% do całkowitego zajęcia jezdni 7,00 zł
c) ciągów pieszych, placów, zatok postojowych, parkingów, 
ścieżek rowerowych, zjazdów 2,50 zł
d) pozostałych elementów pasa drogowego (trawniki, pobocza gruntowe itp.) 1,50 zł
2) drogi powiatowej i gminnej:
a) przy zajęciu jezdni do 50% szerokości   4,00 zł
b) przy zajęciu jezdni powyżej 50% do całkowitego zajęcia jezdni 6,00 zł
c) ciągów pieszych, placów, zatok postojowych, parkingów, 
ścieżek rowerowych, zjazdów 2,00 zł
d) pozostałych elementów pasa drogowego ( trawniki, pobocza gruntowe itp.) 1,00 zł
§  3. 1. Za zajęcie pasa drogowego w celu, o którym mowa w § 1 pkt 2, ustala się następujące roczne stawki opłat za 1 m2 powierzchni pasa drogowego zajętego przez rzut poziomy umieszczonego urządzenia:
1) drogi krajowej 
a) na obiekcie inżynierskim (np. mosty, wiadukty itp.) 100,00 zł
b) na pozostałym terenie  20,00 zł
2) drogi powiatowej i gminnej
a) na obiekcie drogowym inżynierskim (np. mosty, wiadukty itp.) 100,00 zł
b) na pozostałym terenie  20,00 zł
2. Za umieszczenie urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych ustala się stawkę w wysokości 50% stawek określonych w ust. 1.
§  4. 1. Za każdy dzień zajęcia pasa drogowego, o którym mowa w § 1 pkt 3, ustala się następujące stawki opłat za 1 m2 powierzchni:
1) pasa drogowego zajętego przez rzut poziomy obiektu handlowego lub usługowego
a) poza obszarem zabudowanym drogi powiatowej i krajowej 0,50 zł
b) w obszarze zabudowanym drogi gminnej, powiatowej i krajowej 2,00 zł
2) reklamy:
a) w pasie drogi krajowej 2,25 zł
b) powiatowej 1,80 zł
c) gminnej 1,20 zł
3) reklamy promującej wyłącznie Miasto Świnoujście oraz akcje charytatywne 0,05 zł
2.  Za reklamę wielkopowierzchniową  powyżej 15 m2 ustala się stawkę w wysokości 50% stawek określonych w ust. 1 pkt 2.
§  5.1. Za zajęcie pasa drogowego, o którym mowa w § 1 pkt 4, ustala się następujące stawki opłat za każdy dzień zajęcia 1 m2:
1) pod budki telefoniczne, kabiny telefoniczne, szafki energetyczne i telekomunikacyjne 
a) w pasie drogi krajowej 0,75 zł
b) drogi powiatowej 0,30 zł
c) drogi gminnej 0,16 zł
2) pod markizy (bez napisów i reklam) w pasie drogi krajowej, powiatowej 
       i gminnej                                                                                                                0,05 zł
3) pod ogródki letnie, stojaki, ekspozycje towarów, wystawki inne np. sprzętu, urządzeń, imprezy promocyjne i inne nie wymienione w pkt 1, w pasie drogi krajowej, powiatowej             i gminnej 1,00 zł
4) pod parkingi strzeżone
a) drogi krajowej 0,12 zł
b) drogi powiatowej i gminnej 0,06 zł
2. Pod nadwieszenia w postaci balkonów, gzymsów, schodów 0,05 zł
3. Za urządzenia służące obsłudze ruchu osób niepełnosprawnych 0,01 zł
4. Za pozostawienie w pasie drogowym docieplenia elewacji, przez co należy rozumieć     
    warstwy konstrukcyjne, takie jak: klej, styropian, siatkę, tynk zewnętrzny                         0,05 zł
§  6. Za dzień zajęcia pasa drogowego uważa się każde zajęcie trwające do 24 godzin.
§  7. Traci moc Uchwała Nr LXIV/516/2010 Rady Miasta Świnoujście z dnia 21 stycznia 2010r. w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg.
§    8. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Świnoujście.
§ 9. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia.
      Przewodniczący Rady Miasta
             Paweł Sujka 
                                                                 ***

Zarządca dróg w Świnoujściu Prezydent Miasta Świnoujścia informuje, iż uwzględniając prośbę właścicieli zaprzęgów konnych oraz poparcie ich propozycji w sprawie pozostawienia dotychczasowej trasy dla ruchu dorożek ulicą Wojska Polskiego do dnia 30.09.2008r  przez radnych  - przedstawicieli  Rady Miasta Świnoujścia wyraża zgodę na przesunięcie terminu wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu dorożek i wprowadzenie jej od dnia 01.10.2008r.


Zmiany w istniejącej organizacji ruchu w zakresie trasy przejazdu zaprzęgów Konnych-dorożek poprzez wyłączenie z ruchu dorożek  ulicami: 11 Listopada, części Wojska Polskiego, Moniuszki i  skierowanie ich trasą turystyczną do dzielnicy nadmorskiej oraz w kierunku obiektów historycznych i zabytkowych tj. Forty Zachodnie i Fort Anioła.

             Planowana trasa turystyczna, po której będą mogły poruszać się dorożki zgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu  przebiegać będzie ulicami:

Wojska Polskiego od granicy państwa do ul. Bałtyckiej, ul. Bałtycką, ul. Żeromskiego,   ul. Małachowskiego, Sienkiewicza, Krzywoustego, Sikorskiego, Mieszka I, Jachtową przez Park Zdrojowy  do ul. Uzdrowiskowej, następnie  Uzdrowiskową, Trentowskiego, Słowackiego do Powstańców Śląskich, Powstańców Śląskich i Żeromskiego w kierunku ul. Bałtyckiej oraz  Wojska Polskiego do granicy państwa.

            W  godzinach od 7.00 do 18.00  dorożki nie będą mogły poruszać się ulicami dojazdowymi do docelowego postoju przy granicy państwa tj. odcinkiem ulicy 11 Listopada od ul. Zamkowej (od ul. Strzeleckiej do czasu wybudowania ul. Zamkowej) do ul. Wojska Polskiego oraz ulicą Wojska Polskiego do ul. Bałtyckiej. Dlatego też dojazd do miejsca postojowego w rejonie granicy państwa winien nastąpić do godz. 700.

W załączeniu mapka z zaznaczoną kolorem żółtym planowaną trasą zaprzęgów konnych.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij